Kiekviename iššūkyje stengiuosi aplenkti ne kitus, o pačią save.

Apie savo darbus kalbėti sunku, tad tegul kalba sustabdytos akimirkos.
Kai pagaliau sugrįši į savo vaikystės miestą, suprasi, kad ilgėjaisi ne miesto, bet vaikystės.


Ypatinga mūsų įstaigos veikla , sukurta iš didelio noro keisti šeimų požiūri į laisvalaikį  su vaikais. 

"Vaikystės miestas" - šeimos kūrybos ir pramogų parkas2013 metais Ūkio ministerijos apdovanojimuose nuopelnus versluinominuotas „Socialinio inovatoriauskategorijoje novatorišką požiūrį į kūrybinės aplinkos šeimos ir vaikams sukūrimą.

Įsikūręs dar 2011 metais, „Vaikystės miestas“ nepaliauja kurti, fantazuoti, planuoti ir organizuoti renginius, konsultuoti, dalintis patirtimi, pagyrų pelnė net  pačio dainininko Andrea Bocelli šeimos lūpų:  „Turite kuo didžiuotis: dažnai keliauju su vyru jo koncertinių turų metu. Dar neteko lankytis jokioje arenoje, kurioje atlikėjų vaikais renginių metu būtų pasirūpinta specialiai jiems skirtoje tokioje meninėje erdvėje“, sakė A. Bocellio gastrolių metu  "Vaikystės mieste" „Žalgirio“ arenoje apsilankiusi atlikėjo žmona Veronica su dukrele.

Nuostabu, kiek daug gali žmogus, kuris turi svajonę.  


Menotyrininkė ALGĖ GUDAITYTĖ taip rašė apie „Vaikystės miestą“ (2013) 

Tai - mano svajonių mietas!

Kažkada su nostalgija prisiminiau Vilniuje mano vaikystėje veikusį vaikų restoraną “Nykštukas“, kuriame vaikai buvo aptarnaujami pasakų herojų, sienos džiugino akis profesionalių grafikų išpieštomis freskomis, kuriose gyveno gyvos voverės, paukščiai ir žuvys. Meniu taip pat buvo vaikiškas, pateikiamas prie vaikų ūgiui tinkamų staliukų arba net namukuose kaip Kaune „Pasakos“ kavinėje. Tuo pačiu gailėjausi, kad dabar tokių vietų nėra ir piktinausi tuo, kaip dabar yra aptarnaujami vaikai ir kaip neskoningai įrengtos jiems skirtos erdvės.

Ką gi. Džiaugiuosi, kad tada mane susirado žmogus, kuris galiausiai paneigė mano susidarytą nuomonę. Ir prisipažinsiu, kuo toliau, tuo labiau džiaugiuosi tuo žmogumi – nuostabia, jautria ir kūrybinga moterimi – ir mūsų pažintimi.

Apie ką aš rašau? Ogi apie vaikų svajonėms, pomėgiams, kūrybai, skoniams ir laikui skirtą vietą – “VAIKYSTĖS MIESTAS“.

Pirmiausia gal jus apgaus išorė. Nieko įdomaus, nieko išsiskiriančio, dar viena erdvė didelio pastato labirintuose ir tiek. Praversite duris ir, tarsi mostelėjus burtų lazdele, staiga jūs atsidursite visai kitokiame – jaukiame, tikrų, “šiltų“ vaikiškų daiktų daiktelių, mielų niekučių, jaukių užkampėlių, skoningai įrengtų interjerų, kambarių, virtuvėlių, dirbtuvėlių, atradimų pasaulyje. Už durų lieka miesto dulkės, mašinų ūžesys, triukšmas, karštis ar šaltis, kasdienybės pokalbiai ir rutina. Jūs įžengsite į mažą jaukią pasaką, kurioje kiekvienas vaikas ir, tikiu, kiekvienas suaugęs būtinai suras kažką sau, kažką artimo, seniai susvajoto.

Gaisrininkai čia gesins gaisrus, mažieji keliautojai įveiks vulkano viršukalnę, mielos princesės susitiks savo puošniuose kambariuose ar gurkšnodamos skaniausią pasaulyje kakavą linksmai plepės jaukioje virtuvėlėje. Kažkas žiūrės kiną, kažkas eis į grožio saloną, kažkas žais televiziją, atras pasaulį, mokysis šokti, kurti, fantazuoti. Kažkam reikės pagalbos, bet ji – visada bus šalia. Senovinėm mašinėlėm reikės papildyti kuro atsargas ar suremontuoti, o kamuoliukų jūroje smagu bus žaisti su ant lango įsitaisiusiomis papūgomis, prabėgus bezdžionių takais.

Kai aplinkui tiek pasakų, mamos ir tėčiai ramiai sau gali gerti kavą, mėgautis atokvėpiu ar tiesiog svajoti, kas mažųjų apsuptyje būna ne taip ir dažnai, tiesa?:)

Sakau – užsukite. Nepasigailėsite. Nuostabu, kiek daug gali žmogus, kuris turi svajonę. “Vaikystės mieste“ viskas sukurta pačių savininkų, viskas jų išsvajota ir išmąstyta, vaikų patikrinta ir jau pamėgta. Čia norisi dainuoti ir svajoti. Čia norisi džiaugtis ir atrasti tai, kas sukurta iš širdies.. jaukiai su aviečių arbata, įsisukus į šiltą pleduką. Dainuoti ir kalbėtis apie vaikystę ir dideles svajones. 

Algė Gudaitytė - menotyrininkė

       www.vaikystesmiestas.lt